Pies problemowy

Praca w celu niwelowania zachowania psa, które jest dla właściciela, w życiu codziennym, uciążliwe czy wręcz nie do zaakceptowania.

W relacji człowiek – pies niezwykle istotne jest zrozumienie zachowań psa i poprzez odpowiednie postępowanie, wytworzenie więzi i prawidłowych relacji pomiędzy opiekunem a pupilem. Ważne też jest prawidłowe odczytywanie mowy ciała psa. Gdy tego zabraknie pojawiają się większe i mniejsze problemy z zachowaniem czworonoga.

Do najczęściej pojawiających się problemów zaliczamy :

  • uporczywe ciągnięcie na smyczy,
  • nie wracanie na przywołanie,
  • skakanie na właściciela i rodzinę/znajomych
  • podgryzanie właściciela– gryzienie po rękach, łapanie za nogawki,
  • skakanie na przechodniów na spacerze,
  • żebranie przy stole,
  • niechęć do wsiadania do samochodu i jazdy, choroba lokomocyjna,

Psy żyją u boku człowieka od wieków. Przez te lata ludzie stworzyli mnóstwo ras psów, które miały współpracować z nimi i służyć im do określonych celów (np. polowanie, ciągnięcie sań, ochrona stad zwierząt gospodarskich, ochrona terenu towarzystwo, rozrywka itd). Od tamtego czasu świat bardzo się zmienił (ciągły brak czasu, siedzący tryb życia, znaczny wzrost liczny psów), siłą rzeczy i nasz stosunek do psa uległ zmianie. Dlatego też obecnie , należy inaczej niż chociażby 30 lat temu podejść do wychowania czworonoga.

Pamiętajmy, iż wielu problemów można uniknąć poprzez odpowiednie przygotowanie siebie, rodziny mieszkania/domu przed zakupem psa. Bardzo ważny jest też odpowiedni wybór rasy, płci, charakteru psa, pasującego do trybu życia i oczekiwań przyszłego właściciela.

Serdecznie zapraszamy również na konsultacje zanim pies pojawi się w domu (pomoc przy wyborze płci, charakteru, rasy psa).

Oferta ta skierowana jest do właścicieli psów stwarzających podane lub podobne problemy Praca z właścicielami ma im pomóc poznać przyczynę problemu  i zniwelować go do akceptowalnych granic. Zajmujemy się  problemami stworzonymi przez niewłaściwe wychowanie lub jego brak.

Oferujemy   pojedyncze spotkania ( indywidualne ) jak   i   stałą  pracę z psem problemowym.