Zasady obowiązujące na placu szkoleniowym

 1. Na plac szkoleniowy wchodzimy tylko na prośbę/zaproszenie/polecenie instruktora.
 2. Ustawiamy się w sposób i w kolejności ustalonej przez instruktora.
 3. Osoby, które spóźnią się na zajęcia prosimy o spokojne czekanie na podejście instruktora, który zaprosi na plac i wyjaśni jakie ćwiczenia obecnie wykonuje grupa.
 4. Potrzeby fizjologiczne psy załatwiają poza terenem placu.
 5. Jeśli zdarzy się sytuacja, że pies załatwi się na placu należy po nim posprzątać.
 6. Na placu i w jego okolicach psy muszą być na smyczy.
 7. W oczekiwaniu na rozpoczęcie zajęć swojej grupy psy się nie bawią z innymi psami. Proszę zachować taką odległość od innych przewodników z psami żeby nie doprowadzać do powstawania konfliktów – nie każdy pies lubi „witać się” z drugim psem.
 8. W trakcie przerwy w zajęciach wszyscy przewodnicy z psami schodzą z placu. Jest to chwila odpoczynku, podczas której psy nie ćwiczą, nie bawią się z innymi psami, mogą natomiast załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, pospacerować, poleżeć i napić się wody.
 9. Na KAŻDE zajęcia należy się odpowiednio przygotować:
  1. Proszę zabrać DUŻĄ ILOŚĆ DROBNYCH NAGRÓD dla psa – smaczki (ciasteczka, kiełbaski parówki, mięso, wędzoną lub suszoną rybę itp.) które pies UWIELBIA. Nie może to być zwyczajna karma, którą dajemy psu codziennie.
  2. Smaczki powinny być schowane u przewodnika w sposób umożliwiający ich szybkie wyjęcie i podanie psu ale jednocześnie uniemożliwiający wysypywanie się jedzonka na podłoże czy samowolne sięganie po nagrodę przez psa (może to być saszetka czy torebka zapinana w okolicach pasa przewodnika).
  3. Pies przychodzi na plac w obroży skórzanej, taśmowej lub ma założony łańcuszek, który się nie zaciska na szyi psa. Jeśli podczas codziennych spacerów pies chodzi w szelkach, na kolczatce, na dławiku (łańcuszek zaciskowy) czy w kagańcu, proszę przynieść ten sprzęt na pierwszą lekcję w celu omówienia szczegółów jego zastosowania.
  4. Smycz jaką zabieramy na zajęcia powinna mieć około 2 m długości, posiadać jak najmniej metalowych elementów i być miła w dotyku dla przewodnika.
  5. Proszę zabrać ulubioną zabawkę ewentualnie ulubione zabawki psa.
  6. Pies przychodzący na zajęcia POWINIEN  być  głodny !!!
 10. Podczas pierwszych  zajęć dostaną Państwo harmonogram,  materiały szkoleniowe, omówimy metody i podstawy szkolenia psów, przybliżymy temat sprzętu używanego do szkolenia i na co dzień, pokażemy jakie umiejętności zdobędą Państwa psy po ukończeniu kursu (pod warunkiem uczestnictwa w zajęciach i regularnego, codziennego utrwalania umiejętności).
 11. Jeśli sposób wykonania jakiegokolwiek ćwiczenia jest nie do końca zrozumiały, prosimy od razu zgłaszać wszelkie wątpliwości.
 12. Zastrzegamy sobie prawo sporadycznego odwołania zajęć w przypadku choroby instruktora, ekstremalnych warunków atmosferycznych i innych ważnych powodów. Odwołane zajęcia „odrabiane „są w najbliższym możliwym terminie dogodnym dla kursantów.
 13. Zadawanie pytań jest mile widziane, chętnie na nie odpowiemy.
 14. Jeśli ktoś nie dotrze na zajęcia w jego gestii leży  zasięgniecie informacji o ewentualnych zmianach, terminie/godzinie następnych zajęć.
 15. Nie ma  możliwości  odpracowywania  nieobecności na  zajęciach grupowych !